REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
Metin Ünyay – All The World

Kişisel gelişim için 10 etkili söz

Kişisel gelişim için 10 etkili söz;Hayatta mutlu olmak ve hayallerimizi gerçekleştirmek için kişisel gelişimin gücüne inanıyoruz. İçimizdeki gücü fark etmemizi sağlıyor ve geleceğe dair

  • 20 kez görüntülendi.

Hayatta mutlu olmak ve hayallerimizi gerçekleştirmek için kişisel gelişimin gücüne inanıyoruz. İçimizdeki gücü fark etmemizi sağlıyor ve geleceğe dair umut veriyor. Şimdi, siz değerli “Yüksek Topuklar” okuyucularına ilham verecek, 10 etkili kişisel gelişim sözü paylaşıyoruz.

Kendiniz de dahil olmak üzere, insanları suçlamaktan vazgeçin. Çünkü, her birimiz zaten sahip olduğumuz bilgi, birikim ve farkındalıkla elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

Hayatınızda, “yapılacaklar listesi” çok mu uzun? Listenizi biraz kısaltmak ve stresi azaltmak için yapmanız gereken, maddelerin üzerinden teker teker geçerek artık sizin için bir anlam ifade etmeyenlerin üzerine çizik atmaktır.

Zaman zaman hatalar da yapabilen bir insan olduğunu anladığınız sürece, “kendini büyük görme” yanılsamasına da kapılmayacaksınız.

Kariyerinizde veya meşgul olduğunuz herhangi bir işte başarılı olmanın yolu, negatif koşullanmalardan arınmaktan geçer. Kulağınızda yankılanmakta olan, “Bunu yapamam” seslerini hemen susturun. Çünkü, “Evet, yapabilirsiniz!”

Sizi iyi hissettiren düşüncelere tutunmanız, size pek çok açıdan hizmet edecek. Bu pozitif düşünceler içinizde yankılanırken, yürüyeceğiniz yolda huzur meşaleleri olacaktır.

Bitmez tükenmez varsayımların arasında kendinizi kaybedebilirsiniz. Ama bunu tercih etmeyin. Olayların neden böyle gittiğini düşünmeyin. Bırakın, sezgileriniz öğrenmeniz gereken şeyleri görüp tanısın ve bunlardan dersler çıkarın.

Mükemmeliyetçiliği bir kenara bırakın. Hayat hızla akıp giderken, elinizden gelen her neyse, onu yapın. Aksi halde, tüm dünyaya deli gömleği giydirmek gibi sonuçsuz ve zamanı boşa harcayan bir işe girişirsiniz.

Yaşamın mucizelerini görüp şükredin. Minnettar bir gönülde her zaman daha çok neşe sevgi ve refaha yer olduğunu hatırlayın.

Her zaman doğruyu söyleyin. Dürüstlük, tutarlı bir yaşam sürmeniz için ihtiyacınız olan anahtardır.

Bugüne kadar, “daha iyi olabilir” umuduyla uzun süre bağlı kalıp sabırla beklediğiniz durumlar yaratmış olabilirsiniz. Ancak, şimdiye kadar elinizden gelenin en iyisini yaptığınızın ve çabalarınızın sonuç vermediğinin farkına varmanız gereken gün bugündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ